Już w poniedziałek rusza XIV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości!

By cifal,

Ponad 170 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. W dniach 8–14 listopada 2021 r. odbędzie się 14. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce – największego w kraju wydarzenia promującego świadomy rozwój zawodowy i aktywną postawę wobec życia. W 2020 roku w ŚTP włączyło się ponad 350 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 710 wydarzeń, w których wzięło udział 61 000 uczestników. W tym roku wydarzenia będą odbywały się pod hasłem „Biznes jutra”.


Skąd wybór takiego tematu? Po poprzedniej edycji, której przebieg i tematyka – co oczywiste – zdominowana została przez kwestie związane z pandemią Covid-19 i jej wpływem na przedsiębiorców i ich działalność, w tym roku chcemy zaprosić do dyskusji o tym, co dalej.


Niewątpliwie koronawirus zmienił zasady rynkowej gry, a z jego konsekwencjami będziemy mieć do czynienia jeszcze przez bardzo długi czas. Niemniej w tym roku chcemy spojrzeć na zachodzące procesy znacznie szerzej. Już dziś wiadomo, że świat biznesu na pewno przejdzie transformację na wielką skalę. Przedsiębiorcy zaś nie tylko będą na te zmiany odpowiadać, ale przede wszystkim będą kreować nowe rozwiązania.


W Płocku Tydzień zaczniemy w Mazowieckiej Uczelni Publicznej, gdzie młodzi ludzie będą mieli okazję porozmawiać o przyszłości biznesu, o tym jak z sukcesem rozpocząć własną przygodę z przedsiębiorczością i o możliwościach wspierania przedsięwzięć na wczesnym etapie rozwoju przez fundusze venture capital jak Grupa Assay. Przedstawiciele lokalnych urzędów, uczelnia, Podmiotów Ekonomi Społecznej i Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej zainteresowani wspieraniem przedsiębiorczości i aktywizacją zawodową młodych osób wezmą udział w spotkaniu na temat tworzenia i rozwijania trwałego ekosystemu wspierania przedsiębiorczości, prowadzonym przez Fundację Inkubator Technologiczny Youth Business Poland. Politechnika Warszawska przygotowała serię wykładów i warsztatów dla swojej społeczności dotyczących m.in. świata po pandemii, zawodów przyszłości czy alternatywnych źródeł energii.

Przedsiębiorców z pewnością zainteresują webinary organizowane przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego i Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, na temat wpływy Polskiego Ładu na przedsiębiorstwa, cyberbezpieczeństwa w firmie czy wsparcia dla nowych inwestycji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, oddział w Płocku, przygotował webinar pt. „Nowa cyfrowa rzeczywistość w ZUS”, a firma GrowthZone przygotowała serię warsztatów dla przedsiębiorców i menadżerów.


Wszystkie wydarzenia, wraz ze wszystkimi szczegółami, dostępne są na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl oraz na fanpage’u wydarzenia www.facebook.com/STPPlock/ .