Myśl globalnie, działaj lokalnie

By cifal,

Jest mi niezmiernie miło, iż to właśnie w Płocku powstało pierwsze w Europie centrum CIFAL – afiliowany ośrodek szkoleniowy Instytutu ONZ ds. Badań i Szkoleń UNITAR, a miało to miejsce już w 2004 roku.

Tym samym, już od ponad dekady Płock angażuje się w promocję zrównoważonego rozwoju, na różnych jego poziomach, szczególnie na poziomie lokalnym, zgodnie z powiedzeniem „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Moim zdaniem, to właśnie samorząd terytorialny odgrywa szczególną rolę w planowaniu zrównoważonego rozwoju. Wynika to zarówno z samej jego natury, jako gospodarza terenu, jak również z ustawowych obowiązków, które nakładają na gminę zadania w dziedzinie kształtowania lokalnego środowiska. Tylko struktury samorządowe są w stanie ukierunkować rozwój lokalny na rozwiązywanie podstawowych problemów społeczno-gospodarczych i to właśnie tematy związane z usługami miejskimi, rozwojem biznesu czy ekologią poruszane są podczas projektów szkoleniowych i wydarzeń konferencyjnych organizowanych przez CIFAL Płock.
Mając na uwadze nasze bogate, kilkunastoletnie doświadczenie w rozwijaniu kompetencji władz, w szczególności na szczeblu lokalnym oraz kontakt z wiodącymi specjalistami z całego świata, zapraszamy do współpracy.

Artur Zieliński

Dyrektor Wykonawczy CIFAL Płock
Zastępca Prezydenta Miasta Płocka ds. Rozwoju i Inwestycji