15.Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku

By cifal,

14 listopada rozpoczęła się 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego wydarzenia w Polsce promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia. W tym roku hasłem przewodnim jest Elastyczność bez granic.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2021 roku w ŚTP włączyło się ponad 1100 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 784 wydarzenia, w których wzięło udział ponad 50 000 uczestników.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest elastyczność bez granic. Temat ma odzwierciedlenie w tym, co aktualnie dzieje się w biznesie. Pandemia, a potem wojna
w Ukrainie pokazała, że nieustannie towarzyszy nam niepewność.  Warto przy tej okazji zastanowić się, jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą lepiej reagować na zmieniające się dynamicznie warunki gospodarcze, społeczne czy polityczne.

Miasto Płock co roku wspiera tą wyjątkową inicjatywę, pełniąc rolę koordynatora regionalnego i zaprasza wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego udziału
w zaplanowanych wydarzeniach.

Idea Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości doskonale wpisuje się w wizję centrum CIFAL Płock- to globalna inicjatywa, realizowana na poziomie lokalnym. Zadaniem sieci CIFAL jest  edukowanie w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz popularyzacja działań związanych z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to doskonały przykład realizacji niezwykle istotnego Celu 17- „Partnerstwo dla Celów”.

To właśnie dzięki zaangażowaniu oraz współpracy licznego grona partnerów udało nam się stworzyć cykl wartościowych wydarzeń – spotkań, konferencji, warsztatów czy webinarów, na które serdecznie zapraszamy obecnych i przyszłych przedsiębiorców, jak również tych, którzy jeszcze nie wybrali swojej ścieżki zawodowej.

Wśród Partnerów, którzy współtworzą tegoroczną edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Płocku znaleźli się:

  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny
  • Izba Gospodarcza Regionu Płockiego
  • Miejski Urząd Pracy w Płocku
  • ZUS filia w Płocku
  • Growth Zone
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Płocku