16. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Płocku

By cifal,

13 listopada rozpoczęła się 16. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego wydarzenia w Polsce promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w biznesie. W tym roku hasłem przewodnim były Rewolucje Technologiczne. Miasto Płock od lat wspiera tą wyjątkową, międzynarodową inicjatywę zachęcając zarówno przyszłych, jak i działających w regionie przedsiębiorców do udziału w przygotowanych wydarzeniach.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji była Rewolucja Technologiczna. Organizatorzy przy tej okazji chcieli podkreślić jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą wykorzystać zmieniające się otoczenie cyfrowe i reagować na nowe warunki w nowoczesnej gospodarce.

Dynamiczny rozwój technologii znacząco wpłynął na świat biznesu. Firmy, które przyjmują innowacje i wdrażają nowe modele pracy- zdobywają przewagę konkurencyjną, podczas gdy te, które się im opierają, ryzykują utratę pozycji. W toku tych zmian, istotne jest, aby przedsiębiorcy pozostawali elastyczni w dostosowaniu strategii biznesowej. W tym roku ważnym tematem były również kompetencje przyszłości, które kształtują przedsiębiorców i liderów jutra.- powiedziała Karolina Tądel, prezeska Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Przedsiębiorczy tydzień w Płocku pełen był ciekawych spotkań, szkoleń i warsztatów! Dzięki zaangażowaniu Partnerów – zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich firm, uczelni oraz instytucji okołobiznesowych- udało się po brzegi wypełnić harmonogram wydarzeń. Uroczyste otwarcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Płocku z udziałem władz miasta odbyło się już tradycyjnie w Akademii Mazowieckiej. Prelekcję „Sartupy pozytywnego wpływu i narzędzia AI” oraz warsztaty dla uczestników poprowadzili eksperci z Youth Busienss Poland.

Dwa wyjątkowe spotkania przygotował, wraz z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet oraz płocką filią Politechniki Warszawskiej, Płocki Park Przemysłowo- Technologiczny. Zaproszeni prelegenci zapoznali uczestników z innowacyjnymi narzędziami wsparcia biznesu, jak również zainaugurowali kolejną edycję programu akceleracyjnego Start In Park.  Szkolenia związane z wyzwaniami oraz możliwościami jakie wynikają z cyfryzacji przedsiębiorstwa przygotowały: płocki  Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Krajowa Izba Rozrachunkowa.

Na bardzo ciekawe szkolenie dotyczące podnoszenia efektywności produkcji oraz zysku firmy zaprosiła Izba Gospodarcza Regionu Płockiego, a o roli Social Mediów w rozwoju biznesu opowiedzieli doświadczeni eksperci z Growth Zone. Miejski Urząd Pracy zaprosił wszystkich zainteresowanych do specjalnie uruchomionego punktu konsultacyjnego. Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica zaplanowała spotkanie „Branże i kompetencje przyszłości” skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Do Płocka zawitali również przedstawiciele Żabki- Partnera Strategicznego tegorocznej edycji ŚTP w Polsce oraz eksperci z Grupy Allegro.