V Hackathon City Coders Płock

By cifal,

W weekend 24-25 września odbyła się V edycja maratonu programistycznego City Coders Hackathon Płock. Niespełna 80 miłośników nowych technologii stawiło się w płockim Centrum Edukacji, aby w 36 godzin zaprojektować aplikację odpowiadającą na potrzeby mieszkańców Płocka.

Zwycięzcy V edycji City Coders Hackathon Płock.

W tym roku uczestnicy wydarzenia mieli za zadanie stworzyć aplikację nawiązująca do jednego z trzech zaproponowanych przez miasto tematów: integracja społeczna, energia odnawialna − energia przyszłości oraz miasto dla młodych.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Ostra Banda, która stworzyła aplikację Hoopin z bazą obiektów sportowych, funkcją umawiania się na wspólne rozgrywki i organizacji turniejów w systemie drabinkowym.

Drugie miejsce przyznano zespołowi TDP Development, który zaprojektował aplikację pokazującą zużycie prądu w firmach i gospodarstwach domowych z funkcją skanowania etykiet energetycznych na urządzeniach RTV i AGD.

Z kolei trzecie miejsce zajął zespół Kapibara za aplikację „City Guide 3D” umożliwiającą wyświetlanie budynków i obiektów, takich jak rzeźby czy pomniki w widoku 3D. Rozwiązanie ma zachęcać turystów do odwiedzenia Płocka i obejrzenia dzieł i zbytów na żywo.

Laureaci wygrali nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci laptopów i sprzętu IT, lecz również możliwość dalszego rozwoju swoich pomysłów w programach akceleracyjnych Płockiego Parku Przemysłowo – Technologicznego i Youth Business Poland oraz podczas konsultacji z ekspertami Grupy Assay.

Młodzież z Płocka chce mieć wpływ na rozwój miasta

Na tegoroczne wydarzenie zarejestrowało się aż 27 zespołów z Płocka i okolic. Uczestnicy korzystali
z wiedzy i doświadczenia zespołu 20 mentorów specjalizujących się w nowych technologiach, prawie, rozwiązaniach biznesowych, finansowaniu czy marketingu. W agendzie Hackathonu jak zawsze znalazły się  warsztaty i power speeche, dostarczające uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu komunikacji w mediach czy zarządzania projektem. Bogato wyposażona strefa relaksu oraz pyszne jedzenie zapewniły komfort pracy na najwyższym poziomie!

Organizatorami maratonu programistycznego jest Urząd Miasta Płocka i Cifal Płock (afiliowany ośrodek szkoleniowy UNITAR Unitar – Instytutu ONZ ds. Szkoleń i Badań). Patronat honorowy objęły: Govtech Polska, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Rozwoju i technologii.Opiekunemmerytorycznym wydarzenia została Grupa Assay. Wydarzenie sponsorowały firmy SoftHard i Płock Park Przemysłowo Technologiczny. Partnerami wydarzenia były: Youth Business Poland oraz Miejski Urząd Pracy.